IKZE - AgioFunds

IKZE

IKZE AGIO pozwala na gromadzenie środków na zabezpieczenie przyszłości,
przy jednoczesnej możliwości odliczenia kwoty wpłat od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym.

IKZE

IKZE to produkt emerytalny stworzony
przez rząd w ramach III filaru systemu emerytalnego.
Oszczędzanie w ramach IKZE jest dobrowolne
i jest uzupełnieniem emerytury
gromadzonej w ramach ZUS (I filar)
oraz OFE (II filar)

IKZE

Obniż swój PIT nawet o 2 663,04 zł

Dlaczego warto wybrać IKZE AGIO? IKZE AGIO daje możliwość oszczędzania poza podstawowym systemem emerytalnym w ZUS. Ty decydujesz ile i kiedy wpłacasz, wybierasz odpowiednią dla siebie strategię, a na koniec masz pewność, że Twoje oszczędności trafią rzeczywiście do Twojego portfela. Przy maksymalnej wpłacie na IKZE  – tj.  8 322 zł  i 32% progu podatkowym można odliczyć aż do 2 663,04 zł w 2024 roku! Przechodząc na emeryturę otrzymasz swoje środki wraz z wypracowanym zyskiem. 

Jak działa IKZE AGIO?

 • Elastyczne

  W IKZE AGIO wpłacasz ile chcesz i kiedy chcesz – aż do wysokości rocznego limitu, który w 2023 roku został określony na 8 322 zł (dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą limit roczny wpłat wynosi w 2023 roku 12 483 zł). Również kiedy chcesz zmieniasz strategię, jeśli tylko uznasz, że inna lepiej zaspokoi Twoje potrzeby.
 • Otwarcie i obsługa przez internet

  IKZE AGIO możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. Przygotuj dokument tożsamości i numer rachunku bankowego, a cały proces nie zajmie Ci więcej niż kwadrans. Po otwarciu i zasileniu rachunku IKZE AGIO, możesz na bieżąco sprawdzać jak pracują Twoje środki.
 • Kwartalne dostosowanie udziału funduszy

  Dbamy o to, aby oszczędności w ramach IKZE pracowały zgodnie z obraną strategią. Dlatego co kwartał dopasujemy udział funduszy do wybranej przez Ciebie strategii.
 • 5 strategii inwestycyjnych

  Nie musisz się zastanawiać, który fundusz inwestycyjny byłby dla Ciebie najlepszy. W IZKE AGIO wybierasz gotową strategię: depozytową, konserwatywną, optymalną lub wzrostową. A jeśli i to sprawia Ci trudność – zaufaj nam, wybierając Strategię Cyklu Życia, w której sami dostosowujemy podejście inwestycyjne do Twojego wieku.
  Sprawdź dostępne strategie.
 • Bezpieczeństwo środków

  Oszczędności na IKZE AGIO to Twoje pieniądze. W przypadku emerytury z ZUS, nie masz pewności ile wpłaconych składek odzyskasz. W IKZE AGIO wszystkie wpłacane środki są przypisane tylko do Ciebie i żadne zmiany systemu emerytalnego tego nie zmienią.
 • Dostęp do środków

  W każdej chwili masz dostęp do zgromadzonych środków. Jeśli będziesz zmuszony do skorzystania z tego zabezpieczenia przed 65 rokiem życia, środki możesz wypłacić bez utraty wypracowanego zysku, jednak trzeba wtedy zapłacić podatek zgodnie ze skalą podatkową.
 • Korzyści podatkowe

  Korzystając z IKZE masz możliwość odliczenia rocznych wpłat od podstawy opodatkowania za dany rok, a wypłacając po ukończeniu 65 roku życia nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, tylko zryczałtowany podatek w wysokości 10% - pod warunkiem dokonywania wpłat na IKZE przez co najmniej 5 lat.