Konkurencja daleko w tyle - AgioFunds

Aktualności

Konkurencja daleko w tyle

W sierpniowym zestawieniu wyników funduszy, opublikowanym w dzisiejszym “Parkiecie” czytamy: “W gronie akcji polskich uniwersalnych najlepszy był AGIO Agresywny Spółek Wzrostowych – zarobił w miesiąc 4,34 proc. Ten produkt radzi sobie lepiej również w dłuższym okresie…” Dobre wyniku komentuje zarządzający, Jakub Bentke:

Sierpniowe zwyżki w AGIO Agresywny Spółek Wzrostowych spowodowane są wyłącznie selekcją. Fundusz przez cały czas utrzymywał poziom zaangażowania w akcje, nieznacznie poniżej 100%. Od kilku miesięcy przebudowywaliśmy portfel rezygnując z małych krajowych spółek na rzecz WIG20 i mWIG40. Dobrze zapracowały pozycje powiązane z szeroko rozumianym sektorem stalowym. Również relatywnie niewielka pozycja w amerykańskich akcjach przyniosła pozytywną kontrybucję. Udało nam się również trafnie przewidzieć i uniknąć kilku negatywnych zaskoczeń w trakcie sezonu wyników. Patrzymy  z  nadzieją na przyszłość krajowej giełdy. Uważamy, że właśnie wprowadzane PPK powinny zachęcić inwestorów indywidualnych i zakończyć bessę na szerokim rynku.

 

http://www.parkiet.com/Fundusze-inwestycyjne-TFI/309059987-Wyniki-funduszy-Wyprzedaz-maluchow-jeszcze-potrwa.html&template=restricted