Plany Systematycznego Oszczędzania - AgioFunds

Plany Systematycznego Oszczędzania

Program Systematycznego Oszczędzania to idealny sposób na regularne odkładanie niewielkich nadwyżek. Sprawdź jak łatwo możesz spełniać marzenia i osiągać cele, które wcześniej wydawały się być poza Twoim zasięgiem.

Przejdź do kalkulatora

Dlaczego warto wybrać Program Systematycznego Oszczędzania?

Większość z nas myśli, że póki nie zarabia „wystarczająco dużo” nie będzie oszczędzać. Później okazuje się, że wraz ze wzrostem naszych płac wzrastają też nasze codzienne wydatki na życie. Przez to nigdy możemy nie dojść do stanu, gdy powiemy, teraz już oszczędzam. Tymczasem już niewielkie kwoty, ale odkładane regularnie, pomagają nam zbudować realny kapitał w dłuższym okresie czasu. Sprawdź jak Plany Systematycznego Oszczędzania pomogą Ci w regularnym oszczędzaniu.

Elastyczny Mechanizm Działania
Twoje środki stale pracują
Ty wybierasz jak długo oszczędzasz
Bonus
4 strategie inwestycyjne

 

W naszych programach deklarujesz z góry ile chcesz regularnie wpłacać. Zachęcamy, aby tak właśnie robić – nawet niewielkie kwoty, ale regularnie. Nie ma tu jednak przymusu oszczędzania – wpłacasz kiedy chcesz i tyle ile możesz. Jeśli w którymś miesiącu nie możesz wpłacić, nic się nie dzieje.

Regularne dokonywanie wpłat zapewnia, że suma środków systematycznie rośnie, a coraz większa kwota stale pracuje na coraz wyższy zysk. Dodatkowo, wpłacając jednorazowo większą kwotę próbujemy „wstrzelić się” w najlepszy moment na rynku, a więc taki, gdzie ceny są niskie i oczekujemy szybkiego ich wzrostu. W praktyce – niewielu inwestorom się to udaje. Dużo lepsze jest inwestowanie w ratach, w określonym z góry okresie – np. co miesiąc, bo dzięki temu „uśredniamy” cenę zakupu.

W zależności od Twoich potrzeb i możliwości, określasz jak długo chcesz oszczędzać. W przypadku mniejszych potrzeb, jak zakup nowego samochodu – może to być 5 lat, zaś w przypadku większych kwot, jak edukacja dzieci – oszczędzanie może trwać nawet 15 lat. W każdym momencie możesz zawiesić dokonywanie wpłat i powrócić, gdy będziesz chciał.

Na koniec okresu oszczędzania wypłacimy Ci bonus, będący zwrotem części opłaty za zarządzanie pobranej przez zarządzającego produktem. Bonus dotyczy wybranych programów oszczędnościowych – szczegóły u Dystrybutorów.

Nie musisz się zastanawiać, który fundusz inwestycyjny byłby dla Ciebie najlepszy. W ramach Planu wybierasz gotową strategię: depozytową, konserwatywną, optymalną lub wzrostową.

Sprawdź dostępne strategie.

NA CO WARTO OSZCZĘDZAĆ

image
DZIECKO
Edukacja Twojej pociechy
Sugerowany czas oszczędzania
Jaką kwotę docelowo chcesz wpłacić?
image
HIPOTEKA
Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego
Sugerowany czas oszczędzania
Jaką kwotę docelowo chcesz wpłacić?
image
MIESZKANIE
Dobry start w dorosłe życie
Sugerowany czas oszczędzania
Jaką kwotę docelowo chcesz wpłacić?
image
LEPSZA JAKOŚĆ ŻYCIA
Lepszy samochód, Podróże, Nieoczekiwane wydatki
Sugerowany czas oszczędzania
Jaką kwotę docelowo chcesz wpłacić?

Jak zacząć oszczędzać?

1
Określ czas inwestycji
Wybierz okres, w którym chcesz oszczędzać:
2
Wybierz strategię
Wybierz jedno z rozwiązań inwestycyjnych:
3
Zadeklaruj wysokość wypłaty
Oszacuj sumę docelową którą chciałbyś zaoszczędzić
4
Zacznij budować przyszłość już dziś!
Wpłacaj kiedy chcesz i ile chcesz, pamiętając, że minimalna suma to PLN.