IKE - AgioFunds

IKE

IKE AGIO pozwala na gromadzenie środków na zabezpieczenie przyszłości.
Przechodząc na emeryturę otrzymasz swoje środki wraz z wypracowanym
zyskiem bez potrącania podatku od zysków kapitałowych.

IKE

IKE, czyli Indywidualne Konto Emerytalne,
pozwala budować kapitał na przyszłą emeryturę
przy jednoczesnym zwolnieniu z “podatku Belki”.
Dzięki temu przechodząc na emeryturę
zatrzymasz 100% wypracowanych zysków.

IKE

Dlaczego warto wybrać IKE AGIO?

IKE AGIO daje możliwość oszczędzania poza podstawowym systemem emerytalnym w ZUS.
Ty decydujesz ile i kiedy wpłacasz, wybierasz odpowiednią dla siebie strategię, a na koniec masz pewność, że Twoje oszczędności trafią rzeczywiście do Twojego portfela.

Jak działa IKE AGIO?

 • Elastyczne

  W IKE AGIO wpłacasz ile chcesz i kiedy chcesz – aż do wysokości rocznego limitu, który w 2023 roku został określony na 20 805 zł. Również kiedy chcesz zmieniasz strategię, jeśli tylko uznasz, że inna lepiej zaspokoi Twoje potrzeby.
 • Otwarcie i obsługa przez internet

  IKE AGIO możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. Przygotuj dokument tożsamości i numer rachunku bankowego, a cały proces nie zajmie Ci więcej niż kwadrans. Po otwarciu i zasileniu rachunku IKE AGIO, możesz na bieżąco sprawdzać jak pracują Twoje środki.
 • Kwartalne dostosowanie udziału funduszy

  Dbamy o to, aby oszczędności w ramach IKE pracowały zgodnie z obraną strategią. Dlatego co kwartał dopasujemy udział funduszy do wybranej przez Ciebie strategii.
 • 5 strategii inwestycyjnych

  Nie musisz się zastanawiać, który fundusz inwestycyjny byłby dla Ciebie najlepszy. W IKE AGIO wybierasz gotową strategię: depozytową, konserwatywną, optymalną lub wzrostową. A jeśli i to sprawia Ci trudność – zaufaj nam, wybierając Strategię Cyklu Życia, w której sami dostosowujemy podejście inwestycyjne do Twojego wieku.
  Sprawdź dostępne strategie.
 • Bezpieczeństwo środków

  Oszczędności na IKE AGIO to Twoje pieniądze. W przypadku emerytury z ZUS, nie masz pewności ile wpłaconych składek odzyskasz. W IKE AGIO wszystkie wpłacane środki są przypisane tylko do Ciebie i żadne zmiany systemu emerytalnego tego nie zmienią.
 • Dostęp do środków

  W każdej chwili masz dostęp do zgromadzonych środków. Jeśli będziesz zmuszony do skorzystania z tego zabezpieczenia przed 60 rokiem życia, środki możesz wypłacić, jednak trzeba wtedy odprowadzić podatek od zysków kapitałowych.
 • Korzyści podatkowe

  Po ukończeniu 60 roku życia wypłacasz środki wraz z wypracowanym zyskiem bez podatku od zysków kapitałowych.